21 Máj, Utorok
 23 °C
TOP

Namixujte si nápoje plné vitamínov

Mixovaním ovocia a zeleniny získame hustý nápoj plný vitamínov. Reč je o smoothie, ktoré si môžeme pripraviť na mnoho spôsobov a spestriť si tak náš jedálniček.

Aby sme zo smoothie získali čo najviac vitamínov, mali by sme ho vypiť čerstvo pripravené a pridať doň aj pár kvapiek oleja alebo za hrsť semiačok či orechov. Obohatiť ho môžeme aj rastlinným mliekom či bielym jogurtom. Zaujímavú chuť získame, ak do smoothie pridáme bylinky.

Ovocné smoothie s mandľovým mliekom
Suroviny:
1/2 hrnčeka mandľového mlieka, 1 banán, 1/2 hrnčeka manga, 1/2 hrnčeka jahôd, 1 kávovú lyžičku chia semienok
Postup:
Ovocie očistite, nakrájajte na menšie kúsky a vložte aspoň na hodinu do mrazničky. Potom ho vyberte, vložte do mixéra, zalejte mandľovým mliekom a pridajte chia semienka. Všetky suroviny v mixéri rozmixujte na hladké smoothie.

Melónové smoothie s banánom a malinami
Suroviny:
300 g červeného melóna, 1 banán, 100 g malín
Postup:
Červený melón pokrájajte na menšie časti a vložte do mixéra. Pridajte banán a umyté maliny. Všetko dobre rozmixujte.

Jahodové smoothie s bielym jogurtom
Suroviny:
170 g bieleho jogurtu, 10 mandlí, 150 gramov mrazených alebo čerstvých jahôd, 180 ml ľadového zeleného čaju, 1 čajovú lyžička škorice
Postup:
Do mixéra vložte všetky suroviny okrem škorice a všetko spolu rozmixujte. Následne prelejte do pohára a posypete škoricou.

Cviklové smoohie s mrkvou a jablkami
Suroviny:
1 cviklu, 2 jablká, 1 čajovú lyžičku limetkovej šťavy, polovicu mrkvy, štipku mletej škorice
Postup:
Cviklu aj jablká očistite, umyte, pokrájajte na kocky a vložte do mixéra. Potom pridajte do mixéra aj šťavu z limetky a mletú škoricu. Všetko dôkladne rozmixujte. Ak by bol nápoj príliš hustý, zrieďte ho vodou do požadovanej hustoty.

Jablkové smoothie s avokádom a špenátom
Suroviny:
3 stredné zelené jablká, 1 dozreté avokádo, 10 listov špenátu, polovicu banánu, 1 čajová lyžička limetkovej šťavy, približne 2 deci vody
Postup:
Jablká očistite, odstráňte jadrovník, nakrájajte ich na menšie kúsky a vložte do mixéra. Avokádo rozkrojte na polovicu, vyberte z neho kôstku, pokrájajte na menšie časti a pridajte do mixéra spolu s umytými listami špenátu, polovicou banánu, limetkovou šťavou a vodou. Všetko spolu rozmixujte. Vodu môžete pridávať podľa toho, aká hustota smoothie vám vyhovuje.
RENÁTA KOPÁČOVÁ

Odoslať komentár