22 Máj, Streda
 21 °C
TOP

Trnavské divadlo motivuje ľudí, aby sa dali zaočkovať

Trnavské divadlo Jána Palárika už počas prvej vlny pandémie tešilo obyvateľov Trnavy citátmi známych spisovateľov a dramatikov, ktoré viseli nad vchodom do divadla. Aj počas druhej vlny pandémie divadlo pokračuje s motivačnými citátmi, no pridáva k nim nový odkaz „Vakcína je sloboda“.

Na budove divadla budú počas nasledujúcich dní opäť umiestnené známe i menej známe výroky svetových literátov, ktoré sa budú meniť každé dva týždne, pričom každý citát bude podčiarknutý mottom „Vakcína je sloboda“. Divadlo sa v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom týmto spôsobom snaží povzbudzovať ľudí, aby sa nechali očkovať proti ochoreniu COVID-19.

Vakcína je sloboda“

„Vakcína je sloboda je vyjadrením túžby vrátiť sa do života, ktorý sme viedli pred vypuknutím pandémie, teda do života bez obmedzení,“ hovorí Tatiana Kulíšková, herečka Divadla Jána Palárika v Trnave. Zapojením sa do kampane propagujúcej benefity očkovania sa divadlo snaží poukázať na to, že očkovanie je riešením, na ktoré sme všetci dlho čakali. „Naše životy sa opäť môžu vrátiť do normálu len vtedy, keď budeme dôverovať odborníkom a faktom, nie keď budeme podliehať emóciám,“ dodáva herečka. Súčasťou kampane budú okrem citátov na budove divadla aj krátke videá zverejnené na sociálnych sieťach trnavského divadla, v ktorých sa jeho herci podelia o svoj názor na očkovanie.

Kampaň odštartoval citát Victora Huga „Aj tá najtmavšia noc sa končí svitaním“ a zamyslením sa herečky Tatiany Kulíškovej.

Zdroj foto: DJP v Trnave

Odoslať komentár