22 Máj, Streda
 21 °C
TOP

Čujte, kto oslavuje 7. októbra…

Čujte, kto oslavuje 7. októbra…

Dátum 7. október je dňom, kedy si pripomíname narodenie významného slovenského operného speváka Štefana Babjaka, ktorý sa narodil v roku 1931. Bol nielen operným (barytón), ale aj operetným a muzikálovým spevákom, venoval sa však aj operete a koncertnej činnosti. Podľa odbornej verejnosti vynikol Štefan Babjak ako predstaviteľ postáv z Verdiho opier, ale zaspieval si aj v Čajkovskeho opere ako Eugen Onegin. Spevu sa venujú aj štyri z jeho piatich detí – Štefan, Martin, Ján Babjakovci a Terézia Kružliaková. Štefan Babjak zomrel v roku 2008.

Do umeleckej brandže patrí aj ďalšia oslávenkyňa Monika Hilmerová. Narodila sa 7. októbra 1974 a už ako 10-ročná si zahrala v prvom hranom filme O sláve a tráve. V divadle začala účinkovať o 6 rokov neskôr, keď sa stala členkou Radošinského naivného divadla, od roku 2003 je členkou Činoherného umeleckého súboru Slovenského národného divadla. Hosťovala však aj na iných profesionálnych scénach. Naša úspešná slovenská herečka je manželkou tanečníka Jara Bekra, spolu majú dcérku Zaru a syna Leonarda.

Fanúšikova futbalového klubu Atlético Madrid iste vedia, že 7. októbra má narodeniny aj španielsky futbalový útočník brazílskeho pôvodu Diego Costa, ktorý by dnes oslávil 32 rokov.

Je futbalovým reprezentantom Španielska, za ktoré hral aj na majstrovstvách sveta v roku 2014 v Brazílii.

Takmer po celom svete sa vysielajú talentové súťaže a tak je svetoznáme aj meno Simon Phillip Cowell. Tento britský porotca talentových súťaží, podnikateľ, filantrop, filmový, hudobný a televízny producent sa narodil 7. októbra 1959 v Londýne. Je známy predovšetkým ako nekompromisný porotca v súťažiach American Idol, The X Factor a Britain’s Got Talent. Vlastní televíznu produkčnú a hudobnú spoločnosť Syco. V rokoch 2004 a 2010 bol menovaný časopisom TIME za jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí na svete.

Odoslať komentár