20 Júl, Sobota
 24 °C
TOP

Pomoc z prírody pre popraskané pery

Pocit suchých či dokonca popraskaných pier nie je vôbec príjemný. Prinášame zopár tipov, ako si ich môžete účinne ošetriť.

Na suché či popraskané pery môže mať negatívny vplyv nepriaznivé počasie, vietor, chlad, suchý vzduch ale aj klimatizácia či nedostatočný príjem tekutín. Za ťažkosťami sa môže niekedy skrývať aj nedostatok vitamínov. Dbajte preto, na ich pravidelný prísun. Počas dňa nezabudnite svoje pery ošetrovať viackrát za deň vhodným balzamom a rovnako majte na pamäti aj pitný režim.

Urobte si peeling

V miske zmiešajte lyžicu medu s dvoma lyžicami krupicového cukru. Takto pripravenou zmesou pokožku na perách jemne masírujte. Pery tým zbavíte šupiniek a med vám ich zároveň ošetrí.

Pery na noc ošetrite medom alebo maslom a olejom

V noci môžu pery zregenerovať. Natrite si ich primeranou vrstvou medu a nechajte pôsobiť počas noci. Med má skvelé antibakteriálne ale aj hojivé účinky a už ráno by ste mali pocítiť úľavu. V prípade, že nemáte med po ruke, výborne na tento účel poslúži aj klasické maslo, do ktorého môžete primiešať aj zopár kvapiek olivového oleja.

Doplňte vitamín B

Za suchými perami sa môže skrývať aj nedostatok vitamínu B2. Jeho zdrojom je mäso – najmä pečeň, morské ryby – predovšetkým losos a makrela, mliečne výrobky, strukoviny, brokolica, špenát, karfiol či kvasnice, vlašské orechy, vajcia a celozrnné obilniny.

Ilustračné foto. zdroj foto StockSnap pixabay

Odoslať komentár