22 Máj, Streda
 22 °C
TOP

Ako sa dostať po sviatkoch do formy – zabudnite na drastické diéty

Sviatky sú za nami a mnohých z nás trápia kilá navyše. Podľa odborníkov by sme však mali zabudnúť na drastické diéty a zamerať sa radšej na správne stravovacie návyky.

Počas sviatočných dní to zvyčajne s jedlom preženieme, čo sa pravdaže môže podpísať na našej hmotnosti. Náš organizmus sa však vie s takýmto jednorazovým výkyvom popasovať. „Ľudské telo je prispôsobivé a dokáže viaceré procesy riadiť samo. Úplná zmena stravovania zo dňa na deň by mohla znamenať pre organizmus šok,“ objasňujú odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

Mgr.Klinčáková z tamojšej poradne zdravia odporúča, že ak chceme návrat k predvianočnému telu podporiť, je potrebné do stravovania vrátiť pravidelnosť. „Počas sviatkov často konzumujeme rôzne koláčiky dojedáme po večeroch šalát a rezne. Po sviatkoch s týmito neresťami prestávame, a preto je ľahšie sa dostať do predošlého stravovania namiesto neustáleho ochutnávania,“ vysvetľuje. Veľmi dôležité je podľa nej upraviť aj svoj pitný režim. „Sladené nápoje, ktoré nechýbajú na vianočnom stole nahradíme len čistou vodou, ktorá je vynikajúca pre správne fungovanie organizmu aj pre chudnutie,“ radí a zároveň upozorňuje, že na zmenu a úpravu stravovania je dobré použiť zdravý sedliacky rozum: „Žiadne diéty, tabletky, nápoje alebo iné zázračné rýchle kúry. Stačí sa viac hýbať, pravidelne jesť, piť čistú vodu najlepšie z vodovodu. Svojmu tráveniu ulahodíte aj bylinkovými čajmi s mätou, medovkou, či materinou dúškou,“ uzatvára odborníčka.

Odoslať komentár