21 Máj, Utorok
 23 °C
TOP

Pri trnavskej mestskej veži môžete vstúpiť do sveta škriatkov

Trnava spustila aj tento rok pre svojich obyvateľov aj pre návštevníkov Malého Ríma zimnú interaktívnu hru o trnavských škriatkoch domových – Škriatkovo kúzlo. Prevedie vás romantickými zákutiami historickej Trnavy a vtiahne do sveta zázračných bytostí.

Hra Škriatkovo kúzlo sa odohráva v úzkom centre mesta, kde na vás čakajú v oknách a výkladoch jednotlivých budov škriatkovia, aby vám mohli odkryť svoj príbeh. Pomocou telefónu môžu rodičia s deťmi rozsvietiť škriatkovu lampu, roztočiť kompas či rozozvučať hudobné nástroje. „Jednotlivé stanovištia zvládnete prejsť za 20 až 30 minút. Začiatok je pri Mestskej veži, pokračuje sa na Nádvorie, k divadlu, mestskej radnici a hra sa končí na pešej zóne. Každý, kto sa rozhodne pomôcť škriatkovi Krémešovi, môže očakávať na konci hry malé prekvapenie,‟ hovorí Jana Pekárková zo Zaži v Trnave.

Škriatkovo kúzlo je rozprávková hra pre rodiny s deťmi a je možné si ju bezplatne zahrať cez stránku https://skriatkovia.trnava.sk.

Spoznajte Trnavu aj vďaka Špacírke

Ak by sa vám prechádzka mestom zapáčila, môžete sa ulicami Trnavy potúlať aj dlhšie a spoznať príbehy najznámejších pamiatok Trnavy prostredníctvom mobilnej aplikácie Špacírka. Stačí spustiť si ju v telefóne a vydať sa objavovať. „Mobilná aplikácia je vhodným doplnením krátkej návštevy mesta, počas ktorej nemáte čas na sprievodcu, no napriek tomu vás zaujme história niektorej z pamiatok. Príbehy Baziliky sv. Mikuláša, Dolnej brány alebo najväčšieho mestského opevnenia, ktoré vám Špacírka rozpovie, môžu byť aj zaujímavým spestrením prechádzky s priateľmi alebo rodinou,‟ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Aplikácia je bezplatnou alternatívou prehliadky mesta so sprievodcom, v ktorej sa nachádza dvanásť príbehov spojených s významnými pamiatkami a miestami Trnavy.

zdroj foto: Trnava Tourism

Odoslať komentár