16 Jún, Nedeľa
 17 °C
TOP

Objavujte nepoznané tajomstvá Piešťan

Hoci ste možno navštívili Piešťany viackrát a myslíte si, že vás v známom kúpeľnom meste už nemá čo prekvapiť, môže byť opak pravdou. Až komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom vám ukáže, aké rôzne ďalšie poklady Piešťany ešte ukrývajú.

Príležitosť, aká sa neodmieta. Aj tak by sme pokojne mohli nazvať možnosť absolvovať v Piešťanoch prehliadky mesta spolu so sprievodcom. Vďaka tomu spoznáte kúpeľné mesto detailnejšie a zároveň sa dozaista oboznámite aj s novými lokalitami, z ktorých si do budúcna budete vedieť vybrať svoju obľúbenú. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých druhov prehliadok – či už bude zameraná na všeobecnú históriu mesta Piešťany, alebo špecificky, napríklad na históriu miestnej elektrárne či Domu umenia. Ak milujete prírodu, odporúčame veľmi zaujímavú a atraktívnu prezentáciu ornitológa.

Spoznajte mesto Piešťany a Kúpeľný ostrov

Počas Prehliadky mesta Piešťany 2022, ktorá je pre všetkých účastníkov zdarma, navštívite aj Kúpeľný ostrov a s lokalitou sa dôkladne zoznámite. Program je vhodný tak pre individuálnych návštevníkov, ako aj pre organizované skupiny žiakov, študentov či dôchodcov, maximálne do počtu 45 ľudí. Zahŕňa v sebe prehliadku najdôležitejších historických a architektonických pamiatok s výkladom a rovnako tak profesionálneho miestneho sprievodcu, ochutnávku termálnej vody a pravých kúpeľných oplátok pri Napoleonskych kúpeľoch či rôzne rady a tipy od miestnych. Dozviete sa napríklad, čo robiť po prehliadke, kam možno zájsť alebo čo by ste mali ešte vidieť. Prehliadka sa začína stretnutím pri Fontáne Príbeh prameňov v centre mesta a pokračuje Mestským parkom, Grand hotelom Rónai/Liečebný dom Slovan/, Kursalonom Kúpeľnou dvoranou, Penziónom Zelený strom, Hotelom Nárožny, Kolonádovým mostom, Sochou Barlolámača, Sochou Ľudovíta Wintera, Hotelom Thermia Palace, Kúpeľnými domami Napoleon I.-III., Kúpeľným parkom, Kúpeľným domom Pro Patria, termálnymi jazierkami, Kúpaliskom Eva a voliérami s pávmi.

Termíny prehliadok: piatok, 1. júla 2022 o 16.30 h, piatok, 15. júla 2022 o 16.30 h.

Miesto stretnutia: Fontána Príbeh prameňov, Winterova ulica, Piešťany

Informácie a foto poskytla OOCR Rezort Piešťany

Odoslať komentár