20 Júl, Sobota
 23 °C
TOP

Kolonádový most v Piešťanoch víta návštevníkov v novom šate

Kolonádový most, barlolámač, vtáčie zoo, či plavba loďou, to je len zlomok toho, čo môžu Piešťany svojim návštevníkom ponúknuť. Nechajte sa zlákať na potulky týmto príjemným slnečným kúpeľným mestom.

Tridsaťtisícové mesto Piešťany leží v juhozápadnej časti Slovenska v náručí Malých Karpát a Považského Inovca. Termálne a minerálne pramene a sírne bahno sa stali základom liečby reumatizmu, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových chorôb a poúrazových stavov a urobili z Piešťan vyhľadávané kúpeľné mesto, známe na celom svete.

Barlolámač a Kolonádový most

Piešťanský Kolonádový most je neodmysliteľnou súčasťou histórie tohto kúpeľného mesta a po úspešnej, dva roky prebiehajúcej rekonštrukcii, víta návštevníkov v novom šate. Pri jeho priečelí stojí a už takmer deväťdesiat rokov víta okoloidúcich preslávená Socha Barlolámača. Prechádzku Kolonádovým mostom spríjemní návštevníkom novovzniknutý presklený galerijný priestor, ktorý je priehľadným výkladom umenia a vďaka tomu pútavým miestom pre všetkých, ktorí tadiaľ prechádzajú. Na most bolo presídlené tiež Piešťanské informačné centrum, ktorého súčasťou je aj historický pitný pavilón, kde si môžete prezrieť repliky vystavovaných historických plagátov kúpeľov Piešťany z konca 19. a prvej tretiny 20. storočia. „Kúpeľnú atmosféru a liečbu tu návštevníkom priblížia vystavené zbierkové predmety zo zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera, teda napríklad barle, fľaše na piešťanskú termálnu vodu, pamiatkové poháre s kúpeľnými motívmi, pitné poháre a suveníry z prvej polovice 20. storočia,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Vtáčie zoo na kúpeľnom ostrove.

Na Kúpeľnom ostrove, nachádzajúcom sa v blízkosti Kolonádového mosta je v priebehu celého roka verejnosti voľne dostupné vtáčie zoo. Kým bežné vtáctvo počas roka migruje, výber vtáctva v tôni vtáčej voliéry voľne prístupnej na Kúpeľnom ostrove je omnoho pestrejší.

Plavba loďou okolo Sĺňavy

V prípade priaznivého počasia si môžete počas návštevy Piešťan naplánovať aj plavbu loďou, ktorá sa plaví od marca do novembra a ponúka dva okruhy. Prvý je kratší a trvá 50 minút. Loď vás zavedie k Vtáčiemu ostrovu a späť. Druhý okruh, nazývaný aj dlhý, trvá 75 minút a loď sa plaví okolo Vtáčieho ostrova cez Ratnovskú zátoku k Drahovskej hati, odtiaľ k Rybárskemu dvoru a späť.

Múzeum, pamätná izba i prameň

Ak sa v Piešťanoch plánujete zdržať dlhšie, nevynechajte ani návštevu Balneologického múzea Imricha Wintera či Pamätnej izby Ivana Krasku. V blízkosti kúpeľných kúpalísk zasa nájdete prameň, ktorého liečivá voda sa dá aj piť.

Informácie poskytla OOCR Rezort Piešťany

Odoslať komentár