22 Máj, Streda
 20 °C
TOP

Pripravte si domáce pleťové masky

Svieža pleť pôsobí mladšie a dokáže nám ubrať zopár rokov. Ak je tá vaša suchá, prípadne spálená od slnka a pôsobí unavene, siahnite po hydratačnej maske. Vyrobiť si ju môžete doma za pár minút.

Výborné hydratačné vlastnosti majú pleťové masky pripravené z uhoriek či melónov. Pleti dodajú potrebnú vlhkosť a zároveň ju prečistia a upokoja. Blahodarný vplyv má na našu pleť aj tvaroh. Okrem hydratačných účinkov suchú a citlivú pokožku tiež vyživuje a regeneruje.

Ako na to?

Masku si na tvár nanášajte v tenkej vrstve na dôkladne vyčistenú pleť. Vyhnite sa pritom oblasti okolia očí. Masku nechajte pôsobiť 15 až 30 minút. Potom ju z tváre poriadne opláchnite vlažnou vodou a pleť nakrémujte.

Melónová maska pre sviežu pleť

Suroviny: 1 plátok červeného melóna, biely jogurt, prípadne med

Postup: Melón rozmixujte. Do druhej misky dajte lyžicu bieleho jogurtu a nechajte ho približne hodinu odstáť pri izbovej teplote tak, aby nebol príliš studený, potom pridajte melón a premiešajte. Ak chcete maskou docieliť nie len hydratáciu ale aj zjemnenie a rozjasnenie pleti, jogurt vymeňte za med.

Uhorková maska

Suroviny: biely jogurt, 1/4 šalátovej uhorky, 1 ČL olivového oleja

Postup: Uhorku umyte, zbavte šupy a nastrúhajte. Do druhej misky dajte lyžicu bieleho jogurtu a nechajte ho približne hodinu odstáť pri izbovej teplote tak, aby nebol príliš studený. Následne doň vmiešajte olivový olej a uhorku.

Tvarohová maska

Suroviny: tvaroh, med

Postup: Tri lyžice tvarohu zmiešajte v miske s 2 lyžičkami medu. Ak by to bolo potrebné, môžete pre jemnejšiu konzistenciu zriediť zmes trochou mlieka alebo vody.

Odoslať komentár