21 Máj, Utorok
 23 °C
TOP

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 už aj u ambulantných lekárov

Pozor, od prvého júla nastáva zmena!

Záujemcovia o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa už budú môcť zaočkovať aj u svojho lekára. Od 1. júla sa spustí očkovanie u všeobecných lekárov pre dospelých a všeobecných lekárov pre deti a dorast. Očkovať sa bude vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer-BioNTech.

Rezort zdravotníctva chce, aby bolo očkovanie čo najdostupnejšie. „Záujemcovia o očkovanie proti COVID-19 už nemusia navštíviť očkovacie centrum či čakať na možnosť výjazdového očkovania,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva. „Očkovanie v ambulanciách bude prebiehať štandardným spôsobom, pričom ambulancie majú možnosť očkovať len svojich kapitovaných pacientov. Rozdiel oproti vakcinačnému centru bude v tom, že celý proces od objednania na očkovanie, cez realizáciu, až po záznam do systémov, vykoná ambulancia. Objednávanie vakcín a ich distribúcia budú zabezpečené v spolupráci s lekárňami,“ informoval rezort zdravotníctva.

Objednáte sa priamo u svojho lekára

Zaočkovať sa bude možné nielen vo veľkých mestách, ale aj v zdravotníckych zariadeniach v menších obciach. Záujemcovia sa nebudú na očkovanie prihlasovať do takzvanej čakárne, ale priamo u svojho obvodného lekára. Ten si bude mať možnosť pacientov objednať na očkovanie sám, či už telefonicky, sms správou alebo emailom. Keďže vakcinácia v ambulanciách nie je povinná, je dobré si vopred zistiť či sa váš lekár do očkovania zapojil. Každý zaočkovaný bude môcť na stránke korona.gov.sk požiadať o medzinárodný očkovací certifikát.

Ambulantní lekári pre dospelých a pre deti, ktorí majú záujem zapojiť sa do očkovacieho procesu, sa môžu prihlásiť cez webovú stránku Ministerstva zdravotníctva, kde nájdu na jednom mieste aj všetky potrebné linky a materiály k očkovaniu.

Odoslať komentár