22 Máj, Streda
 21 °C
TOP

Ako funguje nová verzia Čakárne, kedy dostanete termín

Do novej Čakárne na očkovanie sa už môžu registrovať všetci záujemcovia o očkovanie nad 16 rokov. Vakcínu vám pridelia, okres si zvolíte.

Pri registrácii do novej Čakárne si nevyberáte vakcinačné centrum, ako tomu bolo doteraz, ale si vyberáte jeden alebo viacero okresov. „Týmto spôsobom sprístupníme viac vakcinačných miest každému, kto sa zaregistruje,“ informuje ministerstvo zdravotníctva. Vakcíny sa budú prideľovať automaticky na základe veku a na základe platnej vyhlášky, pričom chronicky chorí ľudia budú uprednostnení. V závere registrácie bude uvedený PIN kód, pomocou ktorého viete svoju registráciu zmeniť alebo zrušiť. „Keď sa zaregistrujete, prosíme vás o trpezlivosť, neočakávajte termín hneď, termíny sa budú prideľovať postupne, na základe veku a platnej vyhlášky. Ak už zaregistrovaný ste, nemusíte robiť nič, vaša registrácia zostáva platná a bude automaticky pridelená okresu, v rámci ktorého ste si vybrali očkovacie miesto,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva.

Na termín očkovania si treba počkať

Termín z Čakárne neprichádza hneď po registrácii, ale až vtedy, keď sa dostanete na rad. Koľko to bude trvať závisí od toho, koľko ľudí starších od vás sa hlási, alebo bude hlásiť na očkovanie. Termíny sa prideľujú podľa veku. Ľudia, ktorí sa zaregistrovali do Čakárne neskôr ako vy, ale sú starší, dostanú termín skôr ako vy.

Postupnosť pri prideľovaní termínov by mala byť po novom nasledovná: pracovníci v kritickej infraštruktúre, potom ľudia starší ako 70 rokov, ďalej 65-roční a starší plus chronické choroby zaradené do prvého stupňa, nasledujú 60-roční a chronické choroby v druhom stupni a potom už všetci ostatní podľa veku.

Odoslať komentár