15 Jún, Sobota
 18 °C
TOP

Pieseň Tri slová vznikla aj ako podpora pre nepočujúcich

Známa pieseň od Deža Ursínyho a Jána Štrassera s názvom Tri slová, zaznieva tentokrát v netradičnom prevedení. Vokálna skupina Voising prišla s unikátnym nápadom a naspievala song spolu s ďalšími umelcami, pričom myslela aj na rodiny s nepočujúcimi deťmi.

Na Slovensku sa ročne narodí až 150 detí so sluchovým postihnutím, čo nie je zanedbateľné číslo. Aj na to upozorňuje nová skladba s videoklipom od vokálnej skupiny Voising, ktorá vyzvala 18 známych osobností zo sveta šoubiznisu – spevákov, hercov i moderátorov, aby spoločne naspievali známu Pieseň tri slová. Zapojení umelci spievajú z domáceho prostredia, pričom vo videoklipe znejú iba ľudské hlasy, ktoré naspievali členovia skupiny Voising spolu s Františkom Kovárom, Evou Pavlíkovou, Luciou Vráblicovou, Jánom Gallovičom, Lenkou Barilíkovou, Marcelom Ochránekom, Jaroslavom Mendelom, Ondrejom Kandráčom, Davidom Hartlom, Jánom Slezákom, Romanom Poláčikom, Janou Kovalčíkovou, Lukášom Frlajsom, Pavlom Plevčíkom, Andreou Bučko, Romanom Bombošom, Janette Štefánkovou a Mirkou Partlovou. Umelci veria, že piesňou potešia nie len širokú verejnosť, ale aj komunitu rodín s deťmi s poruchou sluchu a nepočujúcich, ktorým odkazujú: „Nie ste v tom sami!“. Pieseň je prevedená v acappella štýle bez použitia hudobných nástrojov. Klip je uvedený tiež v posunkovom jazyku a objavuje sa v ňom aj spievajúci nepočujúci chlapec Martin Majtán.

Inšpirovali sa náročnou situáciou mnohých rodín

Vokálna skupina sa pri naspievaní známej skladby inšpirovala predovšetkým náročnou situáciou mnohých ľudí i rodín počas pandémie. „Našou piesňou sme chceli vyjadriť podporu všetkým ľuďom vo chvíľach, ktoré boli neraz náročné. Aj keď príde situácia, kedy musíme byť izolovaní a zavretí doma, nikto by v nej nemal zostávať sám,“ hovorí člen skupiny Voising, Viktor Nižník. Naspievaná pieseň Tri slová s videoklipom je tiež podporou pre nepočujúcich a rodiny s nepočujúcimi deťmi na Slovensku, ktoré sa ocitli akoby vo vákuu. Tlmočníci do posunkovej reči sú už síce súčasťou tlačových konferencií a svet nepočujúcich sa dostáva do väčšieho povedomia spoločnosti, ale nosenie rúšok a respirátorov mnohým nepočujúcim situáciu sťažilo. Aj vďaka členke vokálnej skupiny Voising, Veronike Oláh Šebeňovej, ktorá už niekoľko rokov pomáha združeniu Nepočujúce dieťa ako dobrovoľníčka, vznikol nápad a zdanlivo nemožné prepojenie acappela hudby so svetom nepočujúcich. Umelci sa tak rozhodli, že svojich fanúšikov naučia spievať rukami a zároveň ich viac priblížia svetu nepočujúcich. Súčasťou silného a dojemného videoklipu sú aj odborníčky, ktoré pieseň pretlmočili do posunkového jazyka – Darina Tarcsiová, Miroslava Tomášková, Zuzana Daubnerová a hlava a srdce celého združenia Nepočujúce dieťa, Ľubka Majtánová. Okrem toho naučili pieseň posunkovať nielen členov skupiny Voising, ale aj ostatných účinkujúcich. Hlasom projektu Tri slová sa stal aj známy herec Robo Roth, ktorý prepožičal svoj hlas a narozprával jednotlivé spoty. Tie práve spoločne vyzývajú – Podporte rodičov detí s poruchou sluchu na ceste k úspešnej komunikácii včas.

zdroj foto: OZ Nepočujúce dieťa

Odoslať komentár