20 Júl, Sobota
 25 °C
TOP

Sú aj pekné témy

Ako študent vysokej školy (reálnej, nie života) sledujem dianie okolo seba. Predsa len, som v piatom ročníku (2. magisterský) a na Jar ma čakajú Štátne skúšky a obhajoba Diplomovej práce.

Nemôžem jednoducho ignorovať fakt, že je tu druhá vlna „milovaného“ koronavírusu COVID-19. Sťažuje mi to písanie Diplomovej práce. Hoci viem toho nájsť veľmi veľa na internete, potrebujem aj knižné zdroje, nielen (obrazne povedané) pár článkov, dva údaje z Wikipedie a tri elektronické knihy.

Čisto z osobnej zvedavosti si raz za čas prečítam komentáre k príspevkom na Facebooku a YouTube. V nich si všímam jednu vec alebo jeden detail. Časté sú tvrdenia: koronavírus neexistuje, chcú nás očipovať a podobne. Neviem, či je horšie, že to píšu, alebo že sa to vôbec objavilo v komentároch. Viem, že existujú rôzne konšpiračné teórie a hoaxy o COVID-19 a aj 5G sieťach. V tomto prípade však chcem povedať jednu zásadnú vec. Ľudia, rozmýšľajte a overujte si informácie, než napíšete komentáre/svoj názor/postoj!!!

Aby sme ostali aj pozitívne naladení a neriešili stále tie negatívne veci, je možné si užiť prechádzky v prírode v rámci možností. Aj keby len, ak by každý mal ísť sám. Je tu jeseň, takže príroda má plno rôznych farieb – od stále zelených ihličnanov až po postupne od žltej cez oranžovú, červenú a hnedú opadajúcich listnatých stromov. Podobný pohľad je aj v mestách a dedinách, aj keď v menšom množstve a v zatiaľ obmedzených podmienkach.

A občas si je možné všimnúť aj zvieratá, ktoré nám môžu spríjemniť deň a urobiť ho krajším. Užite si aspoň trochu príjemný zvyšok jesene a nebojte sa overovať si informácie, keď sa vám niečo nezdá alebo si nie ste istí.

S pozdravom,

Bc. Daniel Bíro

Autor titulného foto: Bc. Daniel Bíro

Odoslať komentár