20 Júl, Sobota
 24 °C
TOP

Mimoriadna výstava v Slovenskom múzeu máp

V múzeu máp sprístupnili prvú špecializovanú výstavu na tému Vojenská história. Vystavujú unikátne mapy z medzivojnového obdobia, či kartografickú súpravu, ktorú v bojoch potreboval každý dôstojník. Vojenské zbierkové predmety si môžu návštevníci vyskúšať v Slovenskom múzeu máp do 15. decembra.

Slovenské múzeum máp je známe svojou interaktivitou a zážitkovou expozíciou. Počas trvania výstavy v múzeu máp je možné exponáty chytiť do ruky, či si ich dokonca aj obliecť. Reálne uniformy štyroch vojakov či repliky zbraní si návštevník môže pokojne vyskúšať.

„Keďže chceme, aby sa k nám návštevníci vracali, podarilo sa nám vytvoriť prvú tematickú výstavu v našom múzeu, ktorá je zameraná na vojenskú históriu. Stála expozícia sa pred pár dňami zmenila na výstavu uniforiem, zbraní či unikátnych vojenských máp. Môže tak prilákať aj tých návštevníkov, ktorí by za všeobecnou kartografiou či geografiou k nám neprišli. Preto veríme, že táto výstava nadchne aj tých, ktorí si kartografiu s vojenskou praxou nespájajú,“ hovorí kurátorka múzea, Andrea Farkašová a dodáva: „Interaktivitu a možnosť vystavené exponáty obdivovať nielen zrakom, ale aj hmatom sme chceli ponechať aj v prípade novej výstavy. Za sprístupnenie vystavených historických exponátov a komplexnosť výstavy patrí veľké poďakovanie Klubu vojenskej histórie Dolina.“

Slovenské múzeum máp je síce priestorovo menšie múzejné zariadenie, avšak s nadregionálnym významom. Návštevníkov upúta nielen svojím zbierkovým fondom, ale aj novodobými výdobytkami najnovších technológií. K virtuálnemu pieskovému modelu krajiny, či modernému leteckému simulátoru pribudla aj nová interaktívna výstava.

zdroj foto Slovenské múzeum máp

Odoslať komentár