22 Máj, Streda
 22 °C
TOP

Vyrobte si voňavú soľ do kúpeľa

Doprajte si počas sychravých dní príjemný voňavý kúpeľ. Ak do vane naplnenej teplou vodou pridáte aj soľ, iste nebude ľutovať, pretože soľný kúpeľ je skutočným balzamom pre telo i dušu. Prinášame návod, vďaka ktorému zvládnete prípravu kúpeľovej soli aj doma.

Soľ patrí k najlepším očistným prostriedkom a v spojení s vhodnými esenciálnymi olejmi a bylinkami nám môže pomôcť odbúrať bolesti, napätie i stres. Vďaka kúpeľu v morskej soli príjme telo minerálne látky a zlepší sa krvný obeh. Soľné kúpele pomôžu prečistiť pokožku. Minerály obsiahnuté v morskej soli môžu byť skvelým pomocníkom pri liečbe kožných, nervových a svalových ochorení, ale aj podporou pri hojení rán. Rovnako tiež uvoľňujú svaly, odstraňujú kŕče a zvyšujú imunitu a odolnosť voči virózam. Kúpeľová soľ dokáže zmierniť stav vyčerpania, úzkosti a dodať nám novú energiu.

Domáca soľ do kúpeľa

Budeme potrebovať:

–hrubozrnnú morskú soľ

–sušené bylinky – môžete použiť levanduľu, šípovú ružu aj iné

-prírodný esenciálny olej – ten zvoľte podľa použitej bylinky

-sklenú zatváraciu nádobu

Postup:

Do nádoby nasypeme trochu morskej soli, potom pridajte časť sušených kvetov – napríklad levanduľu alebo sušené okvetné lístky ruže šípovej, potom prisypte opäť soľ a postup s vrstvami ešte zopakujte, až kým nie je nádoba plná. Na záver nádobu zatvorte a zmes premiešajte trasením. V prípade, že chcete dosiahnuť výraznejšiu vôňu, pridajte do jednotlivých vrstiev aj zopár kvapiek esenciálneho oleja.

Náš tip:

-Na výrobu soli môžete použiť aj vašu obľúbenú kombináciu byliniek, môže to byť napríklad žihľava dvojdomá, mäta kučeravá, praslička roľná, materina dúška, šalvia lekárska, rozmarín či medovka lekárska, ale aj iné.

-Takto pripravenú soľ môžete použiť do kúpeľa, ale aj na relaxačný kúpeľ nôh, ktorý bude mať blahodárne účinky na celé telo.

-Esenciálny olej si môžeme vybrať podľa rôznych aromaterapeutických účinkov.

Odoslať komentár