15 Jún, Sobota
 11 °C
TOP

Kúpacia sezóna sa začala – skontrolujte si kvalitu vody

Horúcich dní stále pribúda a tak nás to čoraz viac ťahá k vode. Skôr, než počas leta vyrazíme na kúpaliská či iné vodné plochy, odporúčajú odborníci skontrolovať si kvalitu vody.

Za kúpaciu sezónu je na Slovensku vo všeobecnosti považované obdobie od 15. júna do 15. septembra, kedy sa očakáva najväčší počet kúpajúcich sa. Začiatok skutočnej prevádzky kúpalísk je však každoročne ovplyvnený stavom ich pripravenosti, aktuálnym počasím a záujmom verejnosti. Rekreačné kúpanie na Slovensku poskytujú jednak sezónne umelé ako aj celoročné umelé či prírodné kúpaliská.

Kvalitu vody si treba skontrolovať

„Počas kúpacej sezóny v spolupráci s príslušnými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva (RÚVZ) v SR zverejňujeme aktualizáciu stavu prírodných vodných plôch a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny na týždennej báze, spravidla v piatok. Aktuálnu kvalitu vody na kúpanie je dôležité si skontrolovať, najmä ak ide o lokality, ktoré nemajú prevádzkovateľa, alebo ktoré mali v minulosti problémy s kvalitou vody na kúpanie,” informoval Ing. Darko Babjak z Odboru hygieny životného prostredia (OHŽP) SR. Doplnil tiež, že počas kúpacej sezóny sa obyčajne na Slovensku kontroluje s rôznou frekvenciou viac ako 80 prírodných vodných plôch. „Okrem toho pribúda k 350 celoročne prevádzkovaným umelým kúpaliskám aj približne 200 sezónnych zariadení,” dodal.

Pripravenosť jednotlivých vodných plôch a kúpalísk na kúpaciu sezónu 2022 si môžete pozrieť tu: https://bit.ly/pripravenost-KS-2022 a či je voda naďalej vyhovujúca, si môžete každý týždeň overiť na webe: https://bit.ly/KS-aktualny-stav-2022

zdroj foto egmuri pixabay

Odoslať komentár