15 Jún, Sobota
 25 °C
TOP

Na čo pamätať pri kúpe vianočného stromčeka

Aj vy ste sa rozhodli vymeniť tento rok umelý vianočný stromček za živý? Prinášame zopár rád, vďaka ktorým sa budete môcť tešiť z jeho krásy čo najdlhšie.

Vianočný stromček je tradičným symbolom Vianoc a ten živý vnáša do našich domovov vôňu ihličia, čo ešte viac dotvára tú pravú vianočnú atmosféru. Aj preto venujte jeho kúpe dostatočný čas.

Smrek, borovica či jedlička?

Normandská jedlička môže byť dobrou voľbou. Má peknú zelenú farbu ihličia, krásne vonia a pomerne dlho vydrží čerstvá. Naopak, smrek obyčajný opadá veľmi rýchlo, zaujímavá však môže byť jeho cena. Ak sa rozhodnete pre borovicu čiernu myslite na to, že tento strom potrebuje viac priestoru. Odmení sa vám však úžasnou vôňou. Jej ihličie je krásne dlhé a jeho výhodou je, že neopadáva ani po vyschnutí.

Na čo si dať pozor?

Pri kúpe živého vianočného stromčeka myslite na to, že predávané stromy sa režú v predstihu a tak môžu byť aj niekoľko týždňov staré. Pozorne si preto prezrite vetvičky stromčeka. Nesmú byť suché a na dotyk majú byť mäkké, ohybné. Ak stromčekom párkrát potrasiete, nemalo by z neho opadávať ihličie.

Po príchode domov vložte stromček do nádoby s vodou, aby nevysychal a umiestnite ho do najmenej vykúrenej miestnosti alebo do garáže či na balkón.

Na osadenie stromčeka použite stojan s nádržkou na vodu. Pred tým, kým ho do stojana vložíte, odrežte dva až tri centimetre zo spodnej časti kmeňa. Pravidelne do stojana dopĺňajte vodu.

Stromčeku vyberte dobré miesto, aby pekne vynikol a rozhodne ho umiestnite čo najďalej od vykurovacích telies.

Odoslať komentár