20 Júl, Sobota
 25 °C
TOP

Cesta za dukátmi spája štyri hrady

Zbierať dukáty a pomôcť tak zachrániť kráľovnú Máriu zo zajatia, aj to bude vašou úlohou, ak sa necháte zlákať podujatím Cesta za dukátmi, ktoré počas tohto leta spojilo hrady Čachtice, Beckov, Plavecké Podhradie a Uhrovec.

Podujatie Cesta za dukátmi zavedie záujemcov na návštevu štyroch hradov, ktoré spája zaujímavý príbeh. Kráľ Žigmund, krátko po nástupe na uhorský trón, musí zachrániť svoju manželku kráľovnú Máriu z chorvátskeho zajatia. Vyzbieraním výkupného poverí svojho verného vojvodu Stibora zo Stiboríc. Úlohou návštevníkov podujatia bude pomôcť Stiborovi raziť Žigmundove dukáty a oslobodiť tak kráľovnú Máriu zo zajatia.

Ako splniť úlohu?

Príjmite pozvanie a pokúste sa pomôcť, je to jednoduché. Aby ste pomohli Stiborovi vykúpiť kráľovnú Máriu zo zajatia, budete musieť navštíviť štyroch kastelánov Beckovského hradu, Čachtíc, Uhrovca a Plaveckého hradu. Každý z nich vám dá, alebo vám umožní si vyraziť Žigmundov dukát. Na každom hrade získate mincu s rovnakým rubom, ale rozdielnym lícom. Po vyzbieraní štyroch mincí, pošlite fotografiu týchto mincí s lícovou stranou a vašim kontaktom na adresu: mince@hrad-beckov.sk. Na získanie mincí budete mať celé leto a či sa vám podarilo napraviť krivdu spáchanú na kráľovnej Márii sa dozviete 2. októbra, kedy organizátori podujatie uzavrú.

Chystajú aj sprievodné podujatia

Záchrana kráľovnej však je len zlomkom toho, čo počas tohto leta na hradoch zažijete. Organizátori sľubujú, že celá sezóna bude poučná, zábavná a aktívna. Tešiť sa môžete na množstvo atraktívnych podujatí na všetkých štyroch hradoch Stibora zo Stiboríc. Putujte po nich a spoznávajte pomocou pútavého príbehu históriu našich predkov.

foto: archív Hradu Beckov

Odoslať komentár