16 Jún, Nedeľa
 17 °C
TOP

Otvorili Múzeum veteránov

V uplynulých dňoch otvorili v Michalovciach múzeum „História na kolesách“, ktoré má byť miestom, kde si prídu na svoje nadšenci veteránov bez ohľadu na ich vekovú kategóriu, a budú sa môcť dotknúť doby, v ktorej tieto vozidlá zažívali svoju slávu. Súčasťou múzea je taktiež vyhliadkový cestný turistický vláčik.

„Naša ambícia bola úplne jednoduchá. Návštevníkov a fanúšikov veteránov preniesť do čias ich detstva a dovoliť našim deťom, dotknúť sa doby, v ktorej sme vyrástli. Zároveň dať možnosť všetkým vekovým kategóriám obdivovať technickú zručnosť i zmysel pre eleganciu našich predkov. Zaujímavosťou je nezvyčajné spojenie múzea s oddychovo-relaxačnou zónou pre deti a s nástupnou stanicou Vyhliadkového cestného turistického vláčika,“ hovorí predseda Zemplín veterán Clubu Michalovce, Mikuláš Koščo. Vyhliadkový cestný turistický vláčik s názvom „Veterán Express“ bude slúžiť nielen na predstavenie mesta Michalovce, ale aj na prepojenie mesta s jednou z najväčších turistických lokalít, Zemplínskou Šíravou. Vláčik sprostredkuje turistom a návštevníkom regiónu možnosť objaviť prírodné krásy, zaujímavosti a ďalšie atraktívne miesta v okolí ako je napríklad Vinianske jazero, alebo Národná prírodná rezervácia Senianske rybníky. „Vláčik bude možné využiť za každého počasia. Malí aj veľkí pasažieri si tak budú môcť vychutnať pamiatky, architektúru a atmosféru mesta Michaloviec a jeho blízkeho okolia,“ dodáva Mikuláš Koščo. Prostredníctvom vláčika môžu spoznávať Michalovce a jeho okolie aj ľudia s obmedzenou hybnosťou, ako aj ľudia využívajúci invalidný vozík.

Stretnutia modelárov

„Toto múzeum bude slúžiť nielen na predstavenie technickej histórie v regióne a kraji, ale poskytne návštevníkom aj množstvo atraktívnych aktivít. Jednou z nich bude stretnutie modelárov, ktorí budú mať možnosť vykonávať svoje činnosti priamo v priestoroch múzea. Týmto spôsobom sa vytvorí prostredie, kde sa môžu modelári a nadšenci veteránov stretávať, zdieľať svoje záujmy a ukázať svoje umenie verejnosti. Toto stretnutie prinesie zaujímavý a interaktívny rozmer do múzea a obohatí zážitok návštevníkov,“ opisuje prednosti múzea Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.

Informácie a foto poskytla KOCR Košice Región Turizmus

Odoslať komentár