15 Jún, Sobota
 18 °C
TOP

Objavte pekné zákutia na Zemplíne

Na brehoch Bodrogu, kde divoká vegetácia skutočne pripomína zelený prales, pribudla turistická novinka v podobe oddychového bodu pre cyklistov a vodákov. Nachádza sa neďaleko nedávno zrekonštruovaného Rákócziho kaštieľa v obci Borša a poskytuje miesto na táborenie a odpočinok pre tých, ktorí majú chuť objavovať nové miesta na mape Košického kraja, v slovensko–maďarskom pohraničí.

Návštevníci tohto prekrásneho kúta našej vlasti sa môžu tešiť na smart oddychový bod pre cyklistov a vodných turistov na malých plavidlách. „Bude im poskytovať vyčlenený a udržiavaný priestor pre táborisko priamo pri rieke Bodrog s kapacitou 20 stanov, vodný blok s toaletami a sprchami zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy s kapacitou 40 osôb, zriadenú požičovňu kanoe a kajakov a samoobslužný servisný bod pre cyklistov na dolno-zemplínskych cyklotrasách,“ priblížil Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.

Navštívte krásny vynovený Kaštieľ Rákóczi

V obci Borša, rodisku jednej z najvýraznejších postáv slovenskej aj maďarskej histórie, Františka II. Rákócziho, môžete tiež navštíviť zrekonštruovaný kaštieľ veľkej architektonickej aj historickej hodnoty, ktorý sa stal lákadlom pre domácich aj zahraničných návštevníkov a taktiež dejiskom rôznych podujatí.

Zemplín ponúka veľa pekných zákutí

Pre vnímavého turistu, ktorý sa nikam neponáhľa, skrýva región dolného Zemplína množstvo krásnych zákutí a človekom nedotknutých miest. Na tieto kvality územia a na veľké možnosti trávenia voľného času, láka do tejto lokality aj výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková: Zberatelia zážitkov si určite prídu na svoje aj pri žulovom obelisku označujúcom najnižší bod Slovenska, na vodnej zážitkovej ceste v obci Oborín, či pri mŕtvom ramene Tajba, ktoré je jedným z mála útočísk korytnačky močiarnej u nás.

Informácie a foto poskytla KOCR Košice Región Turizmus

Odoslať komentár