16 Apríl, Utorok
 6 °C
TOP

Obdivujte ľadovú krásu na Hrebienku

Vo Vysokých Tatrách vyrástol po 10-krát Tatranský ľadový dóm. Jubilejný ročník najnavštevovanejšej tatranskej zimnej atrakcie prináša nielen unikátnu stavbu ale premiérovo pre návštevníkov aj jeden výnimočný zážitok navyše.

Zima vo Vysokých Tatrách sa blíži. Jej predzvesťou je v posledných rokoch už tradične slávnostné otvorenie Tatranského ľadového dómu. Ten tohtoročný je postavený z 225 ton ľadu a témou jubilejného 10.ročníka tejto tatranskej atrakcie sa stala unikátna sakrálna stavba – Bazilika Božieho hrobu v Jeruzaleme. „Vďaka šikovným rukám umelcov pod vedením Adama Bakoša vznikla stavba, ktorá v sebe ukrýva veľa symboliky. Je symbolom cesty bolesti, ktorú na krížovej ceste prešiel Ježiš, symbolom mieru stvárnenom kaplnkami rôznych svetových náboženstiev a zároveň symbolom odvahy návštevníkov, pretože po prvýkrát v doterajšej histórii Tatranského ľadového domu vstupujú medzi ľadové múry stavby,“ uviedol Lukáš Brodanský, manažér horského strediska Vysoké Tatry a zároveň Tatranského ľadového dómu.

Na Hrebienok, kde sa Tatranský ľadový dóm nachádza, je možné dopraviť sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca alebo pešo po turistickej trase. Otvorený je denne od 17. novembra až do Veľkonočných sviatkov (16. 4. 2022). Vstup do ľadového dómu je pre návštevníkov opäť bezplatný.

Tatranský ľadový dóm vznikol aj v tomto roku s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Bližšie informácie nájdete na: www.regiontatry.sk a www.vt.sk

Informácie a foto poskytla Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry

autor foto Marek Hajkovský

Odoslať komentár