15 Jún, Sobota
 11 °C
TOP

Najväčší rozprávkový festival na Slovensku oslavuje 5. výročie

Letné prázdniny sa aj tento rok začnú na Liptove v rozprávkovom duchu. Festival ZA7HORAMi už piaty rok pripravuje pre rodiny s deťmi množstvo atrakcií, tvorivých dielní a vzdelávacích aktivít. Oslavy 5. výročia tohto podujatia budú trvať šesť dní a na rozprávkovú krajinu sa zmení až sedem rôznych miest po celom regióne.

Liptov sa vďaka podujatiu ZA7HORAMi v dňoch 1. až 4. júla a 9. až 10. júla 2022 zmení na rozprávkovú krajinu. Domovským stánkom tohto časovo najdlhšieho rodinného rozprávkového festivalu na Slovensku zostáva Liptovský Ján, tento rok však opäť zavíta aj do iných lokalít po celom Liptove. A tak to bude žiť rozprávkami počas prvých dvoch júlových víkendov aj v Liptovskom Mikuláši, v Maladinove, Liptovskom Hrádku, v Hrabovskej doline a v Jasnej.

Pripravili pestrý program

Veľkí aj malí fanúšikovia rozprávok a šťastných koncov sa môžu tešiť na takmer štyri desiatky rozprávkových príbehov v podaní dvanástich bábkových divadiel z celého Slovenska. Piate výročie však prídu spolu s nimi osláviť aj tradičné detské hviezdy ako Paci Pac, Spievankovo, Sranda Banda, Sníček Hugo, Teáter Komika a kúzelník Talostan. Organizátori pre návštevníkov pripravili množstvo interaktívnej zábavy na tému ochrany prírody, života a zdravia, deti budú súťažiť vo finančnej olympiáde, naučia ich správne si umývať zuby a športovať. Medzi novinky, ktoré sa určite oplatí vidieť, patrí formula a roboti z dielne študentov Slovenskej technickej univerzity, rozprávky z flašinetu, akrobacia v podaní majstra sveta vo fitness Michala Barbiera či tanečné vystúpenia psíkov čerstvej vicemajsterky sveta v Dog dancingu Moniky Olšovskej. Ťahákom bude určite aj prvá morská panna na Slovensku Perla Mareena, ktorá deťom poodhalí tajomstvá podmorského sveta.

Vstup na podujatie je zdarma.

Informácie a foto poskytla Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV

Odoslať komentár