15 Jún, Sobota
 21 °C
TOP

Na Liptove pribudol singltrail

Nad Liptovským Mikulášom sprístupnili prvý oficiálny singltrail. V podstate ide o jednosmernú cyklistickú trasu horským terénom.

Nový silngtrail na Háji Nicovô s názvom High flow je zhruba 800 metrov dlhý s prevýšením 100 metrov a poteší mnohých milovníkov horských bicyklov. Práce na výstavbe trvali niekoľko mesiacov. Išlo najmä o ručnú prácu množstva dobrovoľníkov a nadšencov, ktorým čiastočne pomohol aj minibager. Je koncipovaný tak, aby ho zvládli aj deti a zároveň si ho užili aj trailoví fajnšmekri. „Štart trailu je situovaný na konci lúky vedľa vojenského pamätníka a je viditeľne označený drevenou bránou a orientačnými tabuľkami. Výstupová trasa je vedená po oficiálnej asfaltovej ceste na Háj Nicovô,“ prezradila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Potešia aj terénne vlny

Z pohľadu bezpečnosti je kladený dôraz na plynulosť trasy. Preto sú súčasťou singltrailov aj terénne vlny, protisvahy alebo rôzne zatáčky, ktorých úlohou je jazdu spomaliť. „Našim spoločným zámerom bolo vytvoriť trail, ktorý bude pre širšiu verejnosť. To sa podarilo a trail je vhodný pre cyklistov začiatočníkov, teda aj väčšie deti, ale rovnako si ho užijú aj fajnšmekri vďaka jeho technickým detailom,“ povedal cyklo koordinátor Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Andrej Medla.

Na Liptove si milovníci zjazdov užijú ešte singletrailový park Hradská hora v Liptovskom Hrádku, v Ružomberku je to veľmi obľúbený bike park na Malinom Brde a singltrail v lokalite Sidorovo.

Informácie a foto poskytla Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV

Odoslať komentár