22 Máj, Streda
 20 °C
TOP

Cyklobusom do Malých Karpát

Nasadnite na autobus s prívesom pre bicykle a odvezte sa do Malých Karpát. Cyklobus Trnavského kraja zážitkov premáva každú sobotu v mesiacoch máj, jún a september a už skoro ráno odvezie cyklistov z Trnavy do Piešťan, ale pokračovať bude cez Brezovú pod Bradlom až do Senice. V opačnom smere môžu autobusový spoj využiť aj obyvatelia a návštevníci Záhoria. Pohodlne sa vďaka nemu dostanú do kúpeľného mesta.

Všetci, ktorí chcú voľný čas tráviť aktívne, sa môžu prostredníctvom tejto autobusovej linky pohodlne a bezpečne dostať k viac i menej náročným cyklotrasám a okruhom, spoznávať nové lokality, oddýchnuť si uprostred prírody a objavovať Malé Karpaty, okolie Prietrže, Kunovskej priehrady a zájsť ešte ďalej. Skvelým tipom na nenáročný cyklovýlet sú kúpele Smrdáky, ale aj obec Sobotište a jedinečné borovicové lesy striedajúce sa s piesočnými dunami neďaleko Šaštína. „Prepájame dva regióny Trnavského kraja zážitkov. Cyklobus bude premávať tak, aby ho mohli využiť aj cyklisti zo Senice a okolia, ktorí chcú spoznať Piešťany. Kúpeľné mesto je napojené na Vážsku cyklomagistrálu a aj na okruh okolo Sĺňavy. Na bicykli je odtiaľ ľahko dostupných viacero pamiatok, napríklad renesančný Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, ktorý je vždy v lete plný súčasného umenia, ale aj veľkomoravské hradisko Kostolec so skvelým výhľadom na Považie,“ hovorí Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Linku Piešťany – Záhorie bude obsluhovať malý autobus s prívesom pre bicykle. Ak chcete mať istotu, že sa do autobusu zmestíte, je potrebné si svoje miesta vopred rezervovať online na web stránke krajzazitkov.sk. Za lístky potom zaplatíte priamo šoférovi.

Zdroj informácií a foto KOCR Trnavský kraj zážitkov

Odoslať komentár