16 Apríl, Utorok
 6 °C
TOP

Zážitkové prehliadky v Piešťanoch

Jesenná sezóna zážitkových prehliadok po názvom Piešťany podľa Wintera sa začína 15. októbra a bude pokračovať každú sobotu až do začiatku decembra. Prechádzky po meste s audiohrou v slúchadlách a živými výstupmi hercov v dobových kostýmoch prenesú účastníkov prehliadky o storočie späť – do doby, keď mali piešťanské kúpele v nájme Winterovci.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj a Divadlo Jána Palárika v Trnave predstavili v závere minulého roka unikátnu zážitkovú prehliadku mesta Piešťany. S úspechom ju reprízovali až do konca marca 2022. Na jeseň vstupuje toto podujatie do
svojej ďalšej sezóny.

Prechádzky so slúchadlami, v ktorých znie audiohra, sa začínajú symbolicky pri soche Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste. Pokračujú zastávkami pri Kursalone, Zelenom strome, barlolámačovi, hoteli Thermia Palace, Pro Patrii a vyvrcholia na legendárnom kúpalisku Eva. Účastníkov na tejto ceste po stopách Ľudovíta Wintera sprevádzajú ochotníci v dobových kostýmoch. Znázorňujú tak príbehy, ktoré formou rozhlasovej dramatizácie pripravili herci z Divadla Jána Palárika v Trnave. Návštevníci i obyvatelia Piešťan sa vďaka tomu dozvedia o kúpeľnom meste veľa nového. Každá budova, ktorú nechal Ľudovít Winter postaviť, je spojená s inou epizódou jeho života. História kúpeľného mesta preto úzko súvisí s osudom tejto výnimočnej osobnosti. „Jeho nezlomnosť a optimizmus fascinujú ľudí dodnes. Neodradili ho svetové vojny ani zmeny politických režimov. Silu začať odznova našiel aj vtedy, keď sa vo vysokom veku vrátil s podlomeným zdravím z koncentračného tábora. Po smrti však kvôli neprajníkom na dlhé roky upadol do zabudnutia. Možno aj preto sme počas prvej sezóny nezažili ani jednu prehliadku, na konci ktorej by účastníci nemali slzy v očiach,“ prezrádza Agáta Mikulová, riaditeľka KOCR Trnavský kraj. Emócie spojené s neľahkým ľudských osudom umocňujú výkony hercov z Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorí naštudovali zvukovú časť prehliadky. Naživo ich veľmi dobre dopĺňajú ochotníci z Univerzitného divadla THE.ART.RE Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

zdroj foto KOCR Trnavský kraj

Odoslať komentár