16 Apríl, Utorok
 8 °C
TOP

Chystajú rozprávkový štart prázdnin

Na Liptove sa už šiesty rok po sebe pripravujú na netradičné rozprávkové prázdniny. Zaslúženú odmenu po mesiacoch školskej driny si deti začnú užívať hneď po prebratí vysvedčení v piatok 30. júna 2023 v Liptovskom Jáne. Na festivale ZA7HORAMi chystajú naprieč celým Liptovom, ako odmenu pre najmenších a ich rodičov, množstvo rozprávok, koncertov, interaktívnej zábavy a hravého vzdelávania. Až šesť dní trvajúce jedinečné podujatie vyvrcholí v nedeľu 9. júla v Liptovskom Hrádku.

Už onedlho to na Liptove opäť vypukne. Bábkové divadlá z celej krajiny s najkrajšími slovenskými aj pôvodnými rozprávkami, si počas prvých dvoch prázdninových víkendov rozložia stan naprieč Liptovom na podujatí ZA7HORAMi. Počas šiestich festivalových dní odohrá jedenásť umeleckých súborov takmer tri desiatky predstavení pre malých aj veľkých. „Srdcom najkrajšieho rodinného festivalu na Slovenska je už tradične Liptovský Ján a Jánska dolina, kde si budú môcť návštevníci vychutnať najväčšiu porciu zábavy počas prvého prázdninového víkendu. Festival však bude pokračovať aj v stredu 5. júla v Hrabovskej doline, 8. júla v Jasnej a vyvrcholí v nedeľu 9. júla v Liptovskom Hrádku,“ vysvetľuje riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Organizátori chcú, aby sa u nich všetci cítili ako v rozprávke, čomu prispôsobujú aj dizajn areálov. „Tešiť sa návštevníci môžu na pódium v tvare hradu s veľkou obrazovkou, ktorá umožní divákom rozpoznať aj najmenší detail z umenia hercov a ich postavičiek. Okrem toho sme pre všetkých pripravili aj množstvo noviniek, medzi ktorými nebudú chýbať prekrásne papagáje, trenažér nárazu, drevený kolotoč a množstvo nových bábkových rozprávok. Na festivale zároveň zažije premiéru aj novučičká rozprávka O zábudlivej víle z knihy ZA7HORAMI. Programovými ťahákmi budú víkendové koncerty Lukáša Adamca a Martina Haricha,“ avizuje riaditeľ festivalu Michal Rybanský.

Liptáci ani tento rok nezabudli na ochranu prírody a v spolupráci s ekologickými a energetickými organizáciami pripravili viacero hravých aktivít zameraných na zelené témy. „Veľkých aj malých budeme vzdelávať aj v iných oblastiach. Zavedieme ich do sveta peňazí, naučíme ich zachraňovať zdravie a životy, ukážeme im kúzlo tradičných remesiel, pomôžeme im zvládať jednoduché dopravné situácie a s profesionálnymi trénermi im dáme základy športovej abecedy,“ prezrádza predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Vstup na podujatie je zadarmo.

Zdroj foto OOCR REGION LIPTOV

Odoslať komentár