20 Júl, Sobota
 22 °C
TOP

S registráciou na očkovanie pomôže seniorom Trnavská charita

Seniori nad 85 a 75 rokov, ktorí sa chcú nechať zaočkovať proti ochoreniu Covid – 19, môžu požiadať o pomoc Trnavskú arcidiecéznu charitu. V okresoch, kde pôsobí, pomôžu jej zamestnanci seniorom pri registrácii na očkovanie a v nutných prípadoch ich môžu na očkovanie aj sprevádzať do nemocnice.

Na Slovensku sa v týchto dňoch očkuje proti ochoreniu Covid – 19 skupina ľudí nad 85 aj 75 rokov. Seniori v takomto veku však v mnohých prípadoch nemajú prístup k počítaču alebo registráciu prostredníctvom internetu sami nezvládnu. Ak nemajú nikoho, kto by im s tým pomohol, môžu sa obrátiť na trnavskú charitu. Jej zamestnanci pomôžu s registráciou seniorom z okresov Trnava, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Dunajská Streda a Komárno.

Takto treba postupovať

Záujemca o očkovanie zavolá na telefónne číslo a skontaktuje sa so zamestnancom charity. Ten s jeho vedomím a súhlasom vyplní v jeho mene registračný formulár na očkovanie. „V prípade, že ide o osamelého seniora a nemá nikoho, kto by ho na očkovanie sprevádzal, budeme sa snažiť pomôcť mu aj v tomto smere,“ hovorí riaditeľ trnavskej charity Miroslav Dzurech.

Seniori môžu zamestnancov charity kontaktovať v pracovné dni od 8. do 16. hodiny.

Okresy Trnava, Galanta, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Dunajská Streda a Komárno na telefónnom čísle: 0948 887486 a okres Piešťany na telefónnom čísle: 0910 788031.

Odoslať komentár