16 Apríl, Utorok
 7 °C
TOP

Do bieleho domu po štyroch rokoch prídu aj dva psíky

Mimoriadne mienkotvorný The New York Times zverejnil vcelku nie dôležitú, no milú informáciu o tom, že sa očakáva, že zvolený prezident Joseph R. Biden mladší obnoví roky udržiavanú tradíciu mať v Bielom dome prezidentského maznáčika.

Od januára budú tak po prezidentskej rezidencie svetovej veľmoci pobehovať aj dvaja nemeckí ovčiaci rodiny Bidenovcov, Champ a Major.

Prezident Trump bol prvým prezidentom po viac ako storočí, ktorý nemal domáceho maznáčika žiadneho druhu. Vyhováral sa, že „na to nemá čas“. „Ako by som vyzeral, ako venčím psa na trávniku v Bielom dome? “ Citoval NYT Donalda Trumpa.

Manželia Bidenovci to vnímajú inak. Domáce zviera v USA jednoducho do domu patrí. A taktiež podporujú trend, v USA veľmi rozšírený, že ak domáce zviera, tak z útulku.

V roku 2008 rodina Bidenovcov prijala šteňa nemeckého ovčiaka po tom, čo bol pán Biden zvolený za viceprezidenta, uviedol portál Politico. Bidenovci nazvali psa Champ.

V roku 2018 si rodina Bidenových adoptovala aj psíka Majora toho istého plemena z asociácie Delaware Humane Association . (Od asociácie pochádza aj titulné reprofoto.)

Rodina Bidenovcov má psíkov rada, veľa sa zaujíma aj stará o osud tých opustených.

Prezident Theodore Roosevelt vlastnil desiatky zvierat vrátane jednonohého kohúta, hadov, morčiat, klokaních potkanov a koní, uviedla v tejto súvislosti Jennifer B. Pickens, autorka knihy „Domáce zvieratá v Bielom dome“.

Jedným z najčudnejších domácich miláčikov v Bielom dome bol medvedík čistotný menom Rebecca, ktorého dostal prezident Calvino Coolidge.

Prezident Barack Obama a jeho rodina priviedli do Bieleho domu Bo a potom Sunny, portugalské vodné psy. Boli milované, a to aj potom, čo Sunny nešťastnou náhodou zhodila istého dvojročného návštevníka Bieleho domu .

„Američania mali vždy domáce zvieratá, takže Biely dom hostil a bude hostiť zas domáce zvieratá,“ tvrdia Bidenovci. (Obaja so svojimi psíkmi na snímke.)

Reprofoto – video YouTube (@GH DOG TV)

Odoslať komentár