15 Jún, Sobota
 19 °C
TOP

Dievčatko napísalo list do neba uhynutej mačke, dostalo odpoveď

Poštár odpovedal na list malého dievčatka, ktoré napísalo svojej mačke “v nebi”.

Nevaeh Lowe je 5-ročné dievčatko. Rozhodlo sa napísať list svojmu mačiatku Tin Tin, ktoré muselo za dúhový most. Dievča žije v anglickom Walton-on-Thames a začiatkom tohto roka sa muselo vyrovnať s tým, že jeho najlepšiu priateľku mačku museli usmrtiť po ťažkých srdcových problémoch. Malý človiečik sa obával, že sa mačka cíti osamelá, a tak jej napísala list s otázkou, či je v poriadku.  Jej matka Tamara, ktorá má 26 rokov a je školskou asistentkou, sa ju najskôr pokúsila odradiť a povedala jej, že Nebo je príliš ďaleko na posielanie listov. Ale Nevaeh vytrvala na svojom pláne. 

O týždeň neskôr prišla dievčaťu neuveriteľná odpoveď od poštára z Royal Mail. Muž napísal správu “od mačiatka”, v ktorej dieťaťu vysvetlil, že muselo ísť do neba, ale že sa nemusí báť. Do listu vložil aj plyšové mačiatko, ktoré vyzerá ako Tin Tin, a tiež knihu, ktorú si môže prečítať so svojou mamou, aby sa necítila taká osamelá.

Tamara povedala svojej dcére, že z mačky sa stala hviezda, a aj v liste bolo napísané, že kedykoľvek sa pozrie na oblohu, nájde ju znova. V liste poštára sa píše: „Chcem, aby ste vedeli, že som v poriadku a našlo som si tu veľa priateľov. Jeden z nich sa volá Tibbles a keď spí, tak veľa chrápe. Anjeli sa o mňa starajú a dávajú mi jesť”. A bol tam aj dodatok: “Viem, že si smutná, pretože tam dolu nie som s tebou, ale snaž sa, aby si nebola. Posielam ti plyšiaka, ktorý vyzerá ako ja, aby si ho mohla objať rovnako ako ty mňa kedysi. “ Podpis pod listom: „Navždy tvoj najlepší priateľ Tin Tin“, a odtlačok labky mačiatka.

Mame Tamare sa neskôr podarilo vyhľadať poštára, ktorému sa za dcéru poďakovala. Jeho manželka jej povedala, že, majú aj mačky, a preto situácii dokonale rozumeli.

Ak ste mali niekedy domáce zvieratko, každú noc hľadajte zvláštnu hviezdu na oblohe…

Odoslať komentár