22 Máj, Streda
 21 °C
TOP

Zažite jeseň v Smoleniciach

Nad obcou Smolenice môžu návštevníci Malých Karpát objavovať jednoduché turistické trasy a cyklotrasy. Zaujímavé turistické miesta ako Smolenický zámok či Jaskyňa Driny zostávajú otvorené aj počas mesiaca október.

Trasy v Malých Karpatoch v okolí obce Smolenice sú aj počas jesenných mesiacov vhodné a dobre prístupné na nenáročnú turistiku či cyklotúry a zvládnu ich aj rodiny s deťmi. Obec je dostupná vlakovým spojením aj autobusovou dopravou. „Smerom od vlakovej stanice vedie turistický chodník do jaskyne Driny, okolo rekreačnej oblasti Jahodník po zelenej značenej turistickej trase, alebo na vrchol kopca Driny, z ktorého je výhľad na celé okolie,“ hovorí Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Jaskyňa, hradisko aj zámok

Jaskyňa Driny, ktorá je jedinou prístupnou jaskyňou na západnom Slovensku, zostáva otvorená pre verejnosť aj počas mesiaca október. „Vstupy sú každý deň okrem pondelka od 10.00 do 14.30 h. V jaskyni je priemerná teplota 7 stupňov Celzia, preto odporúčame návštevníkom teplejšie oblečenie,“ hovorí Peter Zvonár, správca jaskyne. „Z jaskyne alebo kopca Driny sa môžete vydať po Náučnom chodníku Smolenický kras, respektíve po žltej značenej turistickej trase k Vlčiarni až na vrch Molpír, kde nájdete výhľad s hojdačkou, náučný chodník a praveké hradisko,“ vysvetľuje Alexander Prostinák. Z hradiska Molpír vedie trasa až k Smolenickému zámku, ktorý je po letných prázdninách pre verejnosť otvorený len počas víkendov od 11.00 do 17.00 h. Vstupy na prehliadky sú každú celú hodinu.

V okolí Smolenického zámku sa nachádza rozľahlý park. „Zároveň je tu verejnosti prístupné označené ohnisko, na ktorom si výletníci môžu opekať a pod zámkom sa nachádza veľmi zaujímavá včelárska záhrada s výrobou medoviny a Medovou kaviarňou,“ dodáva Alexander Prostinák.

zdroj foto Región Trnava

Odoslať komentár