22 Máj, Streda
 17 °C
TOP

Vodopád Skok ponúka očarujúci pohľad na vodu padajúcu z výšky skál

Ak sa v lete chystáte do Vysokých Tatier, isto budete mať o pestré zážitky postarané. Naše veľhory ukrývajú veľa prekrásnych miest a tiež viacero vodopádov. Jedným z najkrajších a najznámejších z nich je vodopád Skok nachádzajúci sa v Mlynickej doline neďaleko Štrbského plesa.

Nechajte sa zlákať na nenáročnú turistickú vychádzku k tomuto približne 25 metrov vysokému vodopádu, ktorý tvorí potok Mlynica padajúci cez strmú skalnú terasu.

Ako sa tam dostať?

Na túru k vodopádu Skok si vyčleňte aspoň pol dňa. Dostanete sa k nemu zo Štrbského plesa turistickým chodníkom, ktorý je od lyžiarskeho strediska pod Soliskom značený žltou značkou. Trasa nie je náročná, zvládnu ju preto i rodiny s deťmi či menej zdatní turisti. Chodník vedúci k vodopádu sa najskôr kľukatí ihličnatým lesom, neskôr pri veľkom balvane, ktorý sa nazýva Kazateľnica, prechádza do pásma kosodreviny. V prípade pekného počasia sa vám počas vychádzky naskytne možnosť prekrásnych výhľadov na okolité tatranské hrebene či do Mlynickej doliny. Odmenou za vynaložené úsilie vám bude očarujúci pohľad na prekrásny vodopád umocnený hukotom zo skál padajúcej vody. Späť sa vrátite rovnakou trasou.

Náš tip: Ak patríte k náročnejším a fyzicky zdatnejším turistom, môžete podniknúť aj výstup okolo vodopádu, ktorý je istený reťazami. Dajte však pozor, pretože vedie po pomerne klzkých žulových platniach.

Oddych aj člnkovanie na Štrbskom plese

Po návrate z vychádzky si môžete oddýchnuť na lavičke v príjemnom prostredí Štrbského plesa. Ak vás láka romantika, nenechajte si ujsť v letných mesiacoch príležitosť požičať si čln a brázdiť na ňom jeho vody. Tradícia člnkovania má na Štrbskom plese viac ako 130 ročnú históriu a tento jedinečný zážitok iste bude stáť za to.

Nezabudnite!

Počasie v našich veľhorách môže byť aj počas letných mesiacov nevyspytateľné a rýchlo sa mení. Pribaľte si do batohu plášť do dažďa aj teplejší sveter.

Foto: Renáta Kopáčová

Odoslať komentár