22 Júl, Pondelok
 28 °C
TOP

Zdolajte vrcholy v okolí Košíc a získajte magnetku

Tento rok štartuje druhý ročník Turistickej magnetky. Podujatie pre milovníkov turistiky pripravil Klub všestrannej turistiky Košičan (KVT Košičan) a magnetku môžete získať za sériu výstupov na vrchy v okolí Košíc.

Organizátori pre záujemcov pripravili súbor individuálnych výletov, vďaka ktorým môžu spoznávať krásy Slanských vrchov, Slovenského krasu ako aj Volovských vrchov či Čiernej hory. Východiská na trasy k jednotlivým vrcholom naplánovali členovia KVT tak, aby boli v dosahu regionálnej dopravy. „Cieľom turistickej magnetky je vystúpiť na zaujímavé vrcholy nachádzajúce sa v Košickom kraji, pričom Turistická magnetka obsahuje tri série a paralelne môžu ľudia plniť ľubovoľnú z nich. Za každú dokončenú sériu získavajú inú magnetku,“ hovorí Radoslav Medzihradský, podpredseda klubu KVT Košičan. „Úlohou účastníkov podujatia je, aby vystúpili na všetky vrcholy uvedené na našej webovej stránke kvtkosican.sk a to v ľubovoľnom poradí, v čase od 1. marca do 30. novembra. Trasu si môže zvoliť každý sám, jej celková dĺžka však musí byť aspoň 7 kilometrov za každý vrchol. Ak napríklad na túre niekto vystúpi na tri vrcholy, musí absolvovať trasu dlhú aspoň 21 kilometrov. Na jednej trase môžu záujemcovia vystúpiť na vrcholy z viacerých sérií,“ objasňuje podpredseda pravidlá a dodáva, že ak niekto nestihne vystúpiť na všetky vrcholy série v uvedenom období, môže potom pokračovať od marca v nasledujúcom roku.

Z každého vrcholu treba zaslať fotku

Podrobný rozpis jednotlivých sérií nájdete na webovej stránke KVT s uvedením, ktoré vrcholy daná séria obsahuje. Klikom na vrchol sa vám potom zobrazí miesto pre odfotenie, popis vrcholu a jedna z možných trás. „Po vystúpení na vrchol sa musia účastníci podujatia vyfotiť na určenom mieste podľa popisu na našom webe tak, aby bolo zrejmé, o aký vrchol sa jedná. Fotografia pritom poslúži ako potvrdenie o výstupe,“ popisuje R. Medzihradský. Fotografiu zašlite na email kvtkosican2@gmail.com. Po tom, ako vám organizátori potvrdia výstupy na všetky vrcholy z jednej série, získate magnetku zdarma.

Najlepší sa dostanú do Siene slávy

V rámci turistickej magnetky sa môžete zúčastniť dvoch súťaží. V rámci prvej z nich budú traja najrýchlejší turisti, ktorí od 1. marca do 30. novembra v jednom roku zdolajú všetky vrcholy z ľubovoľnej série, uvedení v Sieni slávy danej série na webovej stránke KVT. O poradí víťazov rozhoduje dátum a čas doručenia posledného emailu.

V druhej súťaži budú traja turisti s najkratším celkovým časom výstupov ľubovoľnej série v jednom roku uvedení na webe KVT. Za celkový čas výstupu sa považuje počet dní medzi prvým a posledným výstupom turistu.

„Účasť na Turistickej magnetke je dobrovoľná a na vlastné riziko účastníka. Prosíme všetkých o dodržiavanie zákonov Slovenskej republiky a o ohľaduplnosť k životnému prostrediu,“ uzatvára Radoslav Medzihradský.

Zdroj foto: KVT Košičan

Odoslať komentár