22 Máj, Streda
 20 °C
TOP

Pátraj a vyhraj

Pátraj po kraji, nájdi pečiatky a vyhraj,“ vyzýva detský cestovateľský program Haravara. Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) chce vyvolať zberateľstvom pečiatok, záujem detí spoznávať krásy Košického kraja.

Pečiatky organizátori ukryli do všetkých regiónov Košického kraja – Abov, Gemer, Spiš/Slovenský raj, dolný Zemplín. Zberateľ ich môže nájsť v rôznych inštitúciách, ale aj voľne v prírode. „Do kraja sme ukryli až 30 pečiatok, pričom niekoľko z nich sa nachádza v špeciálnych vtáčích búdkach. Na tých najšikovnejších zberateľov čaká, samozrejme, výhra v podobe darčekov a zaujímavých zážitkov,“ objasnila Lenka Vargová Jurková, výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus. Doplnila tiež, že vtáčie búdky sú označené logom Haravara a ich presná lokalita je zverejnená na webe www.haravara.sk/patracka. Tieto búdky, v ktorých vtáci svoj domov síce nenájdu, sú umiestnené napríklad na Senianskych rybníkoch, pri Margecianskom tuneli, na Turnianskom či Obišovskom hrade a na mnohých ďalších zaujímavých miestach. Ďalšie pečiatky našli svoje miesto v interiéroch viacerých kultúrnych a historických inštitúcií ako je napríklad Trebišovské múzeum, Kaštieľ v Borši, Vodný mlyn v Kováčovej alebo na horských chatách Erika, Hrešná či Zádielska chata.

Vyhodnotenie prebehne v dvoch etapách

Zberateľstvo a vyhodnotenie súťaže prebehne v dvoch etapách. Po získaní 15-tich pečiatok si zberateľ môže vyzdvihnúť prvú výhru v podobe praktického darčeka. Druhá a záverečná etapa odmeňovania prebehne po ukončení celej súťaže, konkrétne 1. januára 2024. Každý dobrodruh, ktorý získa všetkých 30 pečiatok na svoju mapu, bude zaradený do žrebovania o fantastické zážitky pre celú rodinu. Výhry si budú môcť zberatelia vyzdvihnúť od 1.7. 2023 v Regionálnom informačnom bode (RIB) organizácie Košice Región Turizmus v Košiciach, alebo v turistických informačných centrách (TIC) v Spišskej Novej Vsi, v Michalovciach, v Trebišove a v Rožňave. Možnosťou tiež bude zaslanie vyplnenej zberateľskej mapky na adresu: RIB Košice, Hlavná 48, Košice 040 01. Skontrolovaná mapka bude následne, spolu s odmenou, odoslaná späť zberateľovi, ktorý do nej môže dopĺňať ďalšie pečiatky. V prípade, že zaslaná mapka bude kompletne vyplnená, bude zaradená do žrebovania.

Zdroj informácií a foto KOCR KRT

Odoslať komentár