21 Máj, Utorok
 23 °C
TOP

Otvorili lanovú dráhu Zipline Gombasek

Areál Gombaseku zažíva nebývalý rozmach. Po tom ako v uplynulých dňoch verejnosť hlasovaním odmenila rekonštrukciu kúrie Andrássyovcov cenou Fénixa za najkrajšiu obnovenú pamiatku na Slovensku, aktuálne otvorili zážitkový Zipline, ktorý vedie ponad Gombasecký areál, ako aj novú expozíciu historických artefaktov. Okres Rožňava tak získal atrakciu príťažlivú pre domácich i zahraničných turistov.

Širšie okolie Gombaseku, ležiaceho v časti obce Slavec, sa pýši hneď niekoľkými významnými jaskyňami a kultúrnymi pamiatkami, ktoré priťahujú návštevníkov vyhľadávajúcich oddych počas celého roka. Projekt lanovej dráhy Zipline Gombasek prinesie do areálu skutočný adrenalínový zážitok.

Najdlhší zipline v Košickom kraji

Lanová dráha má dĺžku približne 500 metrov. Štartovacia stanica sa nachádza priamo v kempingovom areáli na vyhliadkovej veži. Vďaka tejto novej atrakcii sa návštevníci prevezú vzduchom ponad celý rozsiahly areál až ku koncovej stanici, ktorá sa nachádza pri pozostatkoch historického pavlínskeho kláštora. Nová atrakcia by mala byť pre verejnosť otvorená najmä počas letnej sezóny.

Výstavbu lanovej dráhy podporil Košický samosprávny kraj sumou 200 000 eur cez dotačný program Terra Incognita.

O rozvoj, zveľadenie a revitalizáciu nového turistického areálu sa od roku 2016 stará Občianske združenie pre rozvoj Gombaseku.

Lokalita bohatá na atrakcie

Nepochybne najväčším turistickým lákadlom Gombaseckého areálu je dnes verejnosťou obľúbená Gombasecká jaskyňa, ktorá je zaradená do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Návštevníci však môžu z Gombaseku vychádzať na výlety aj do Krásnohorskej jaskyne, na Brzotínske skaly, k Margitinmu prameňu a k vyhľadávanej Silickej ľadnici.

zdroj foto Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus

Odoslať komentár