22 Máj, Streda
 22 °C
TOP

Jedinečné 3D bludisko na Alpinke

V blízkosti Košíc, v areáli na Alpinke, pribudlo jedinečné 3D bludisko v rámci projektu pod názvom Svet plný oddychu a zábavy. 3D bludisko s prekážkami, domčekmi, tunelom, toboganom a šmýkačkou tak rozširuje možnosti aktívneho relaxu pre návštevníkov Čermeľského údolia vo všetkých vekových kategóriách.

Alpinka sa stala druhým miestom na Slovensku, a prvým na východnom Slovensku, kde vyrástlo takéto unikátne miesto pre spoločné trávenie času detí a aktívnych rodičov. Nachádza sa na konečnej zastávke Detskej historickej železnice. Bludisko je postavené s ohľadom na všetky technické a bezpečnostné parametre. V troch výškových úrovniach nad zemou sme vytvorili 3D bludisko s plochou 154 m², s desiatimi prekážkami, desiatimi domčekmi, drôteným tunelom, točitým toboganom a šmýkačkou,“ približuje realizátor projektu Ing. Ľuboš Mackanič.

Bludisko je určené pre širokú verejnosť počas otváracích hodín – v letnej sezóne od 10.00 do 18.00 a počas zimnej sezóny v závislosti od počasia. Vždy aktuálnu informáciu o otvorení v zimnej sezóne poskytnú návštevníkom na tel. čísle +421 915 859 363 alebo emailom alpinkasro@gmail.com.

Alpinka – miesto plné zábavy – Rekreačné stredisko Alpinka v Čermeľskom údolí je už dlhodobo známe ako miesto plné zábavy a dobrodružstva, kde si každý nájde to svoje. Drezinový ovál, Tubing, Tarzania, Mini zoo, voliera pre pávy, altánky, ohniská, detské ihriská, ale aj areál údolia Manitou sú odteraz doplnené o jedinečné 3D bludisko, ktoré bude určite pútať pozornosť svojimi rozmermi a inovatívnym konceptom. „Jedným z veľkých benefitov tohto projektu je, že ho môžu využiť aj dospelí. Týmto spôsobom sa môžeme vrátiť do detstva a naskytne sa nám príležitosť na spoločné zážitky pre celú rodinu. Som rád, že sme sa mohli podieľať na realizácii tohto projektu, avšak treba poznamenať, že podpora župy nekončí iba pri tejto konkrétnej atrakcii. Ide predovšetkým o podporu celého miesta, ktoré sa môže stať jednou z najnavštevovanejších detských zón v Košickom kraji a dokonca aj na Slovensku. Chceme vytvoriť prostredie, kde rodiny môžu tráviť kvalitný čas spolu, prežívať dobrodružstvá a tvoriť nezabudnuteľné spomienky. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte, a teším sa na to, ako ho budú návštevníci Alpinky a Košického kraja aktívne využívať,“ povedal Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.

zdroj foto Košice Región Turizmus

Odoslať komentár