21 Máj, Utorok
 23 °C
TOP

Zázrak z medu, citrónu a zázvoru

Na posilnenie organizmu či liečbu rôznych ťažkostí poznali naše staré mamy množstvo overených receptov. Všetky suroviny našli vo svojich záhradkách či v špajze. Dnes prinášame aj my jeden tip na skvelú medicínu iba z troch surovín.

Právom nazývané zázvorový zázrak pomáha nielen pri liečbe prechladnutia či chrípky, odborníci hovoria aj o ďalších pozitívnych účinkoch zázvoru na ľudský organizmus. Pomáha pri trávení, zmierňuje nevoľnosť, znižuje bolesti chrbta, kĺbov či svalov. Má tiež pozitívny účinok pri zlom cholesterole, nesprávnej hladine cukru v krvi a dokonca zmierňuje aj bolestivú menštruáciu. Zázvor má svoje blahodarné účinky aj pre vašu pleť a hojenie rán. A v neposlednom rade je odporúčaný aj pri redukcii hmotnosti, nakoľko spaľuje prebytočný tuk v tele. A ako si teda zázrak z medu, citrónu a zázvoru pripravíte?

Potrebovať budete koreň zázvoru – ak je približne 10 – 12 centimetrový, pridajte 2 väčšie citróny bez postrekov a med. Očistený zázvor nakrájajte na plátky, rovnako aj umyté citróny a uložte ich striedavo do zaváracieho pohára. Všetko zalejte medom a pohár uzatvorte. Zmes skladujte na suchom a tmavom mieste. Konzumovať ju môžete začať už po niekoľkých dňoch, keď sú všetky prísady navzájom prepojené. Ideálne je používať túto zmes ako sladidlo do čaju, prípadne si ju zalejte horúcou vodou a urobte si zázvorový čaj, ale zmes môžete konzumovať aj samostatne. Ak si v rámci prevencie dáte každé ráno polovicu čajovej lyžičky, vaše telo sa vám poďakuje zvýšenou imunitou a odolnosťou voči infekciám.

Odoslať komentár