22 Máj, Streda
 21 °C
TOP

Spustili linku na podporu duševného zdravia

Ak pociťujete problémy týkajúce sa vášho duševného zdravia a neviete na koho sa v tejto oblasti obrátiť, či s kým sa poradiť, zavolať môžete na Národnú linka na podporu duševného zdravia. Ministerstvo zdravotníctva ju spustilo tento mesiac a jej úlohou je poskytovať krízovú intervenciu dospelým osobám.

„Národná linka na podporu duševného zdravia je dôležitým nástrojom pre ľudí, som rád, že sa nám ju darí postupne uviesť do praxe,“ uviedol minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský a dodal, že linka je dôležitá o to viac v tejto dobe, kedy mnohí ľudia počas pandémie COVID-19 prišli o zdroj príjmu a obmedzené boli aj sociálne kontakty.

Volať môžete počas pracovných dní i víkendu

Národná linka podpory duševného zdravia by mala fungovať v praxi minimálne rok. Prostredníctvom nej budú dostupní klinickí psychológovia s minimálne 10 ročnou praxou. Číslo Národnej linky na podporu duševného zdravia je 0800 193 193. Počas pracovného dňa funguje v čase od 14.00 h do 22.00 h. Cez víkend možno kontaktovať odborníkov v čase od 10.00 h do 18.00 h.

Odoslať komentár