22 Máj, Streda
 17 °C
TOP

Chcete si prerobiť svoj byt či dom?

Či už najnovšie trendy v bývaní, alebo vek bytu či domu v ktorom žijete, oboje vás skôr či neskôr povzbudí k rozhodnutiu ísť do rekonštrukcie. 

Váš byt si priam pýta rôzne drobné úpravy. Napríklad maľovania stien, vymieňanie elektroniky a spotrebičov alebo premiestňovanie nábytku. Pre každého majiteľa je takmer nevyhnutné časom podstúpiť kompletnú alebo čiastočnú rekonštrukciu bytu. Takýto byt po rekonštrukcii potom vyzerá ako nový, začne pôsobiť modernejšie a vyžaruje novú energiu.

Najčastejšou rekonštrukciou prechádzajú kúpeľne, následne kuchyne a veľmi častou je aj kompletná prestavba bytového jadra – najmä v panelákových bytoch. V mnohých prípadoch dochádza aj k dispozičnej zmene, keď majitelia napríklad prebúrajú steny a zo 4 izbového bytu spravia 3 izbový. Prípadne odkúpia vedľajší byt a prepoja tak dva menšie byty do jedného väčšieho.

Kompletná rekonštrukcia bytu alebo domu si ale vyžaduje väčšie množstvo finančných prostriedkov. Zároveň so sebou prináša navýšenie kúpnej ceny či hodnoty zrekonštruovaného bytu. Je to síce vyššia, no rozhodne návratná investícia.

Ešte pred samotnou rekonštrukciou je potrebné si vytvoriť víziu konečného vzhľadu bytu a určiť si predpokladaný rozpočet. Následne treba prikročiť k výberu spoločnosti, ktorá vám rekonštrukciu zabezpečí.Odborníci si síce nechajú zaplatiť za ich prácu, ale dokážu vám aj poradiť a odporučiť najvhodnejšie riešenie.

Vždy treba počítať aj s rezervou. Kompletná rekonštrukcia bytu nikdy nie je len práca na jeden deň. Odmenou vám ale bude nový vzhľad bytu, či domu, čo pre mnohých býva aj reštartom a novou energiou do ďalšieho života.

Odoslať komentár