21 Máj, Utorok
 23 °C
TOP

Zážitkové prehliadky v Piešťanoch

Hoci ste možno navštívili Piešťany viackrát a myslíte si, že vás v známom kúpeľnom meste už nemá čo prekvapiť, môže byť opak pravdou. V uliciach mesta totiž počas zážitkových prehliadok ožije strastiplný príbeh Ľudovíta Wintera, a tak budete mať možnosť spoznať históriu tohto kúpeľného mesta.

Príbeh sa odohráva na pozadí najcennejších pamätihodností spojených s kúpeľnou históriou Piešťan. Začína sa na Kolonádovom moste a ďalšími zastávkami sú Kursalon, Zelený strom, socha Lámača barlí, Thermia Palace, Pro Patria a kúpalisko Eva. Za tieto i ďalšie pamiatky Piešťany vďačia práve rodine Winterovcov.

So slúchadlami na ušiach

Nejde však o bežné prehliadky s výkladom turistického sprievodcu. Účastníci dostanú slúchadlá, z ktorých si vypočujú dramatizáciu osudu rodiny Winterovcov. Hlasy jednotlivým postavám prepožičali profesionálni herci z Divadla Jána Palárika v Trnave pod taktovkou režiséra Juraja Bielika. Priamo v uliciach Piešťan umocnia zážitok ochotnícki herci z Divadla Etapy a Divadla Z malého Ríma. Počas celej prehliadky budú účastníkov sprevádzať v dobových kostýmoch a s historickými rekvizitami. Hlavným hrdinom príbehu je podnikateľ, vizionár a večný optimista Ľudovít Winter, ktorý kúpele Piešťany preslávil po celom svete. „Jeho cesta za úspechom rozhodne nebola jednoduchá. Bol prenasledovaný, vypočúvaný a väznený v koncentračnom tábore. Prežil dve svetové vojny a ekonomickú krízu. Jeho dielo i odkaz mali upadnúť do zabudnutia, ale aj vďaka zážitkovým prehliadkam sú stále živé,“ približuje Simona Kožiaková z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

Zážitkové prehliadky Piešťany podľa Wintera v slovenčine i v maďarčine sa konajú každú sobotu od 6. apríla do 25. mája 2024 so začiatkom o 10.00 a 14.00 hod.

zdroj foto KOCR Trnavský kraj

Odoslať komentár