19 Apríl, Piatok
 2 °C
TOP

Vydajte sa na výlet po nových turistických trasách

V Malých Karpatoch predĺžili značkári dve žlté turistické trasy. Výletníci sa tak teraz bez problémov dostanú pešo zo Smolenického zámku až na Havraniu skalu, či z Katarínky na Planinku.

V Malých Karpatoch je pomerne hustá sieť turistických značkovaných trás. Chýbali však spojnice medzi Havraňou skalou a Smolenickým zámkom a tiež medzi Katarínkou a Planinkou. Obe lokality sú hojne navštevované, turisti však často blúdili, keď si chceli skrátiť cestu. Klub slovenských turistov tak prostredníctvom Komisie značenia regiónu Trnava zabezpečil v teréne vyznačenie nových trás, vrátane montáže nových tabuliek a smeroviek.

Úsek Havrania skala – Klauža

Ak sa chystáte podniknúť výlet na Havraniu skalu, tak isto nebudete ľutovať. V prípade priaznivého počasia sa vám naskytne prekrásny výhľad z výšky 554 m na okolie Smoleníc, Smolenický zámok aj Podunajskú nížinu. Vydať sa tam môžete z viacerých bodov. Dobrou správou pre turistov však je, že značkári predĺžili v tejto lokalite žltú trasu. Tá teraz vedie od Havranej skaly až po Klaužu. Tu žltá značka končí. Turisti odtiaľ môžu ďalej pokračovať po modrej značke až ku Smolenickému zámku.

Úsek Katarínka – Planinka

Turisti, ktorí sa chystajú navštíviť tajomný kláštor v Malých Karpatoch a objaviť tak magickú atmosféru Katarínky, môžu teraz vo svojej vychádzke pokračovať až na Planinku. Úsekom Katarínka rázcestie – Katarínka, kde bol súbeh modrej a žltej značky vedie teraz už len modrá. Od Katarínky rázcestia ide spoločne modrá a žltá značka popri trase lesnej železničky až po Katarínka prameň. Tam žltá trasa odbočuje a po zvážnici ide na Planinku. Táto príjemná rekreačná oblasť je vyhľadávaná najmä rodinami s deťmi. Od Planinky po autobusovú zastávku Dechtice – Planinka pokračuje trasa po asfaltke. Celková dĺžka žltej trasy je 8 km, prepojenie Katarínka – Planinka, autobusová zastávka má 2,5 km.

Informácie a foto poskytol Vladimír Chrapčiak, predseda komisie značenia regiónu Trnava

Odoslať komentár