22 Máj, Streda
 22 °C
TOP

Kto z vás je zručnejší, pripravte si krásnu sviatočnú dekoráciu

Predmet či dekoráciu, ktorú si vlastnoručne vyrobíte možno aj s pomocou vašich blízkych, iste vyčarí vo vašom domove nenapodobiteľnú atmosféru. Veríme, že náš návod na niečo netradičné bude pre vás vhodnou inšpiráciou.

Budete potrebovať:
-vhodnú nádobu – dekoračnú misku, podnos či tanier
-zelenú aranžovaciu hmotu
-mach
-4 slávnostné sviečky
-4 podstavce pod sviečky
-lepidlo alebo taviacu pištoľ
-rozličné prírodné ozdoby, napríklad suché plody šípky, kúsky škorice, škrupiny z vlašských orechov, na kúsky narezané a do malých otiepok špagátikom zviazané konáriky, vianočné gule, či iné vianočné ozdoby

Postup:
Dekoračnú nádobu vyplňte do požadovanej výšky aranžovacou hmotou, ktorú následne pokryte machom. Do machu upevnite či zastoknite podstavce pod sviečky a sviečky tam osaďte.
Keď sú sviečky na svojom mieste, môžete začať so zdobením. Niektoré drobné ozdôbky ako napríklad menšie šišky, škrupinky z orechov, vetvičky šípky, či sušené ovocie môžete najskôr ovinúť drôtikom a potom zastoknúť do aranžmánu. Iné, ako napríklad vianočné gule, či drobné vianočné ozdôbky tam môžete len voľne poukladať, prípadne podľa potreby zafixovať lepidlom či taviacou pištoľou. Ak chcete, aby vám mach dlhšie vydržal svieži, môžete ho priebežne kropiť.

Odoslať komentár