22 Máj, Streda
 22 °C
TOP

Aby sa naše vlasy po lete spamätali…

Leto je zdá sa, definitívne za nami, užívali sme si ho plnými dúškami a prišiel čas na oddych od páľavy slnečných lúčov. Regeneráciu potrebuje naša pokožka, ale aj naše vyblednuté či suché vlasy. Nie je však nevyhnutné siahnuť hlboko do peňaženky na drahé kúry u kaderníčky…

Ak patríte k tým, ktorý si do sýtosti užili slnko či more, pravdepodobne bojujete so suchými vlasmi, ktorý kombinácia slanej vody a silného slnka príliš neprospela. Zrejme ste nezabudli ani na prevenciu a pred letom ste dopriali vašim vlasom výživu. Po troch mesiacoch však prišiel čas dopriať im zvýšenú starostlivosť opäť. Skúste vitamínovú kúru zvnútra aj zvonka. Vašim vlasom určite prospeje zinok, horčík či selén a B vitamíny. Pridajte výživné masky a oleje, výborným pomocníkom je keratín, arganový či kokosový olej. Doprajte vlasom hydratáciu – nielen dostatočným pitným režimom, ale aj zvonka vhodnými prípravkami. Skúste hydratačnú masku, používajte kondicionér prípadne špeciálne vlasové spreje.

Náš tip – domáca vlasová maska: Pre výživu a lesk vašich vlasov budete potrebovať 5 – 6 lyžičiek tekutého medu, ktorý vymiešate spolu s jedným žĺtkom a lyžičkou olivového oleja na hladkú zmes. Tú vmasírujeme do vlhkých vlasov, ktoré potom zabalíme aspoň na 20 minút do fólie a uteráka.

Rada na záver: Nezaťažujte svoje vlasy príliš stylingovými prípravkami ako sú tužidlá, gély či laky, Zaťažujú vaše vlasy viac, ako by ste si mysleli. Ak už je nevyhnutné ich použiť, vo vašej kúpeľni by nemal chýbať okrem kondicionéra aj olejček na vysušené konce vlasov.

Odoslať komentár