03 Marec, Nedeľa
 18 °C
TOP

Vyrobte si domácu kozmetiku z tekutého zlata

Zrejme každá z nás, milé dámy, dokonale pozná túto situáciu. Opäť raz stojíte v regáloch s kozmetikou, a opäť si neviete vybrať ten správny prípravok na vašu pleť, ruky či vlasy… Už ste skúsili rôzne značky, rôzne zloženie, napriek tomu ste ešte neobjavili „to pravé orechové“ . Nezúfajte, v každej domácnosti sa nachádza tekuté zlato, ktorým dokážete nahradiť aj tie najluxusnejšie kozmetické prípravky. Že netušíte, čo to je? Predsa med….

Je všeobecne známe, že med je výnimočným liečivým prostriedkom, pomáha pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Rovnako však má výborné vlastnosti, ktoré sa dajú využiť pre pokožku či vlasy. Nakoniec, aj farmaceutický a kozmetický priemysel využíva med a včelie produkty vôbec.

Dnes prinášame niekoľko tipov, ako si z medu vyrobiť skvelé kozmetické prípravky v pohodlí domova. Zabavíte sa pri tom, urobíte niečo pre seba a ešte aj ušetríte nejaké to euro. (Napríklad na nové topánky či šál…)

Med má výborné hydratačné účinky, obsahuje výživné látky, má čistiace a antibakteriálne účinky, zároveň dokáže pleť osviežiť či upokojiť podráždenie. Tým, že viaže vlhkosť, bude skvelým pomocníkom každej dámy najmä v období daždivého či mrazivého počasia.

Pleťová maska: Stačí 20 minút a vaša pleť bude ako znovuzrodená. Stačí vymiešať do hladka dve lyžičky medu s dvomi lyžičkami smotany a naniesť na čistú tvár. Po 20 minútach iba umyte tvár vlažnou vodou.

Pleťový krém: Potrebovať budete 100 g včelieho vosku, ktorý zmiešate s 2 lyžičkami kakaového masla, obe prísady predtým mierne zahrejte. Podľa potreby po kvapkách pridáme olivový olej a vymiešame krém. Používajte ho ako bežné krémy, avšak uchovávajte ho v chladničke,

Zohrejeme 2 lyžičky kakaového masla a 100 g včelieho vosku. Ten vás vyjde do troch eur, kúpite ho pokojne aj na internete.

Telový píling: Tekutý med vymiešame s ovsenými vločkami, pridáme kvapku éterického oleja. Zmesou pri sprchovaní vydrhneme celé telo. Pokožku potom ošetríme kvalitným telovým mliekom.

Zábal na ruky: Zmiešame dve lyžičky tekutého medu s jedným žĺtkom a lyžičkou olivového oleja. Nenesieme na ruky, navlečieme si rukavice a necháme 15 minút pôsobiť.

Sérum na vrásky: V tomto prípade je to asi najjednoduchšie. Potrebujete iba med, ktorý nanesiete na pleť zbavenú mejkapu – všade, kde máte vrásky – a necháte pôsobiť približne 15 minút.

Vaša pokožka bude výborne hydratovaná a med so svojimi výživnými látkami bude pôsobiť priamo na vrásky.

Vlasová maska: Pre výživu a lesk vašich vlasov budete potrebovať 5 – 6 lyžičiek tekutého medu, ktorý vymiešate spolu s jedným žĺtkom a lyžičkou olivového oleja na hladkú zmes. Tú vmasírujeme do vlhkých vlasov, ktoré potom zabalíme aspoň na 20 minút do fólie a uteráka.

Odoslať komentár